top of page
A16I6201.JPG

שירותים אקולוגיים מתקדמים

שירותים אקולוגיים מתקדמים

מערכת יוקרתית ומתוחכמת אשר חברת  “בתי רעי” הינה היבואנית הבלעדית שלה בישראל

חברת ENVIRO OPTIONS  שמקום מושבה בדרום אפריקה, יישמה טכנולוגיה ביולוגית בקטריאלית ביחד עם מומחיות שנרכשה במחקר ופיתוח לסניטציה, על מנת שתתאים לתנאי החום, היובש והמחסור במים המאפיינים את ENVURO LOO  בניהול פסולת מצוקה, ופיתחה את טכנולוגיית דרום אפריקה. עבור המצאותיה של החברה ופיתוחה של טכנולוגיה מיוחדת זו, זכתה החברה בהכרה בינלאומית ובפרסים רבים.

“המערכת הטכנולוגית הוכרה כזכאית לשאת את סימן “התו הכחול”, התו הכחול ניתן ע”י משרד התשתיות הלאומיות הישראלי ליצרים ויבואנים אשר מוצריהם הוכחו כאביזרים חוסכי מים. התו הכחול מוענק בשיתוף פעולה של נציבות המים/ מכון התקנים/ המנהל למשק המים ברשויות המקומיות/ משרד המסחר והתעשייה, המערכת הטכנולוגית הינה בעלת קיבולת גדולה, ויכולה לשרת עד 60 איש בממוצע יומי. המערכת מותקנת בבתי מגורים פרטיים וניתן לעשות בה שימוש גם כבתי שימוש במקומות ציבוריים.

 

שרטוט:

1. מיכל הקומפוסט.
2. משטח רשת ייבוש.
3. גובה הקרקע.
4. שני צינורות אוורור פנימיים.
5. פתח שירות.
6. צינור אוורור.
7. מאוורר.
8. אסלה.
9. רצפה. 

הצג שירטוט >>

מערכת מומלצת על ידי הקרן הקיימת לישראל ומשרד איכות הסביבה וקיבלה אישור גורף ממשרד הבריאות הממשלתי הישראלי.

כיצד זה פועל ?

הפסולת הגופנית נופלת על גבי מצע של חומר אורגני על רשת הנמצאת בתוך מיכל הקומפוסט. אויר מאולץ סביב הרשת חמצן, מייבש ומפרק את הפסולת המוצקה לשארית של כ- 5% מנפחה המקורי השיפועים שבתוך המיכל גורמים לזחילת החומר שטרם גמר את תהליך הריקבון, לכיוון פתח הריקון, ויוצר נפח קליטה נוסף מערת אוורור ייחודית בתכנונה מאפשרת כניסת אויר לתוך המיכל ודרך הפסולת אויר נפלט מהמיכל בעזרת מערכת הפליטה (לא חשמלית) פתח אדם מאפשר גישה נוחה לצורך איסוף תקופתי של הפסולת המיובשת.

תהליך הפירוק :

• חום נקלט בקרינה ומוסע באמצעות הפוליאטילן השחור האטום לקרני אולטרא סגול, אשר ממנו בנוי תא הפירוק וצינורות האוורור וכיסוי פתח אדם.
• דרך מערכת האוורור מוחדרת כמות מספקת של חמצן על מנת לאפשר את תהליך הפירוק.
• צואה אנושית מורכבת מ- 95% נוזלים לערך. המוצקים מתייבשים על הרשת, והנוזלים מצטברים בתחתית המיכל ומתנדפים בעזרת מערכת האוורור אל האטמוספרה.
(במתקנים אחרים קיים ניקוז של נוזלים אל תוך הקרקע באמצעות בור החדרה או בשאיבה חיצונית).
הפסולת המוצקה מתייבשת ומתפרקת לצורה של חומר דמוי זבל המהווה כ- 5% מנפחו המקורי.
• חופשי מריחות.

מערכת האוורור נעזרת בטמפרטורה הגבוהה השוררת במיכל. הטמפרטורה הגבוהה יוצרת לחץ שלילי בתוך המיכל, המונע זרימת אויר חזרה החוצה דרך האסלה. זרימת האוויר נעזרת גם ביחידת שאיבת האוויר, הממוקמת בראש צינור היציאה. אוויר נשאב אל תוך המיכל דרך צינורות הכניסה ומאפשר פירוק מהיר ונטול ריחות של צואה אנושית.

אוורור :

• בתנאי עבודה רגילים החום המועבר בקרינה דרך כיסוי הפלסטיק השחור נותן טמפרטורה של עד כ- 55 מעלות צלזיוס בתוך המיכל ומספק זרימה חיובית לצינור היציאה.
• זרימת האוויר מקבלת גם סיוע מיחידת שאיבת האוויר הלא חשמלית (המתקנים אחרים משתמשים באביזרי אוורור צורכי חשמל).
• מהירות רוח נמוכה עד כדי 4 קמ”ש מאפשרת זרימת אוויר של 100 מטר מעוקב לשעה דרך המערכת, וגורמת לנוזלים להתנדף דרך צינור הפליטה, ללא צורך בהתערבות חיצונית וטיפול ביוב יקר כפי שקורה במערכות מקבילות.

תחזוקה :

• טכנולוגיית ENVIRO LOO דורשת תחזוקה מינימלית.
• המערכת אינה דורשת כל טיפול ב-18 עד 24 החודשים הראשונים לאחר התקנתה.
לאחר מכן רק חומר מיובש מפונה על בסיס שנתי לפי כמות המשתמשים ליום. בנפחי שימוש נמוכים, תדירות תחזוקה יכולה להיות עד לפעם בשנתיים או שלוש שנים. החומר המיובש נגרף ומוצא דרך פתח האדם.

גל-רן מקבוצת עוז

השכרת תאי שירותים אקולוגיים מתקדמים

A16I6276.JPG
השאר פרטים ונציג מומחה יחזור אליך בהקדם

תודה ! נציגינו יצרו עמך קשר בהקדם

bottom of page